Masáž lávovými kameny

O blahodárném účinku kamenů ze ztuhlé lávy věděli již před 5000 lety staří Číňané a Mayové. K povzbuzujícím masážím celého těla a k léčebným rituálům používali vyhlazené čedičové oblázky z mořských hlubin prosycené solí a mořskými minerály, protože v kombinaci s horkem dokáží v těle neskutečně probudit energii. Tyto kameny výborně akumulují teplo, proto se před použitím nahřívají ve vodní lázni na teplotu kolem 40 - 55 stupňů Celsia.

Masáže se provádí za pomoci teplých lávových kamenů a aromatických olejů speciálními masážními hmaty. Kombinace tepla, vůně a dotyku působí pozitivními účinky při regeneraci těla. 

ÚČINKY MASÁŽE

Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v těle, která vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům. Při zdravotních problémech či při zvýšené únavě bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle pak nemůže proudit energie a člověk se cítí unavený, podrážděný, vyčerpaný a nemocný. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Znovu obnovený tok energie uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje se očistný proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla. 

Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také ihned do svalů a dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání, otevírají se kožní póry. Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje lymfatický a imunitní systém. Teplo reguluje trávení a zrychluje metebolismus.

Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtíží. Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na psychiku. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni v krátkém okamžiku podat špičkový výkon.

KONTRAINDIKACE

- hypersenzivita na teplo

- infekční a zánětlivá onemocnění, horečka

- pooperační stavy

- poranění, modřiny, kožní problémy, sluneční popáleniny

- křečové žíly

- onemocnění srdce, vysoký krevní tlak

- diabetes, epilepsie

- silná a bolestivá menstruace

- těhotenství

PITNÝ REŽIM PŘED A PO MASÁŽI

Je velice důležité dodržovat pitný režim jak před, tak i po masáži. Tělo se po provedené masáži čistí a vylučuje tak škodlivé látky, dochází rychlejšímu pohybu lymfatického systému, metabolismu člověka. Je tedy dobré se tak min. 1 hodinu před masáží dostatečně zavodnit nejlépe čistou neperlivou vodou. Zrovna tak po provední této masáže je nutné doplnit tekuti v podobě čisté neperlivé vody.

 

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode